Nuolankioji

Originalus pavadinimas

Krotkaya

Šalis

Prancūzija, Vokietija, Lietuva, Nyderlandai

Metai
2017 m.
Žanras
Drama, mistinis
Trukmė
143
Originalo kalba

rusų k.

Subtitrai

lietuvių k.

Režisierius
Sergei Loznitsa
Vaidina

Vasilina Makovtseva, Marina Kleshcheva, Lia Akhedzhakova

Šių metų Kanų kino festivalio konkursinės programos filmas „Nuolankioji“ atkeliauja į didžiuosius Lietuvos kino ekranus. Naujausias revoliucijos portreto apie Ukrainos įvykius „Maidanas“ autoriaus, režisieriaus Sergejaus Loznitsos filmas abejingų nepalieka. 

Sukurtas naujai interpretuojant tokio paties pavadinimo F. Dostojevskio apsakymą, vieną iš pasaulio literatūros šedevrų, filmo siužetas nukelia į keistą nebaudžiamų nusikaltimų kraštą sovietmetyje. Šis bekompromisinis, stiprus filmas atskleidžia Rusijos totalitarinį veidą bei miestų-kalėjimų gyvenimą.

Provincijoje gyvena jauna moteris. Kartą ji gauna siuntinį, kurį pati buvo išsiuntusi savo įkalintam vyrui, su prierašu „grąžinti siuntėjui“. Nustebusi moteris neturi kito pasirinkimo, kaip tik keliauti į kalėjimą tolimame šalies regione ir ieškoti atsakymų. Taip prasideda siurreali, bemaž Davido Lyncho stiliaus istorija apie žmogaus sąžinės kovą prieš neįveikiamą socialinio blogio tvirtovę. Nuolankumas ir romumas prieš patyčias. Metusi iššūkį smurtui ir pažeminimui, akistatoje su visais prieštaraujančiais, herojė pradeda aklą teisybės paiešką.

Vaizdo įrašai