LAUKO KINAS: Persona

Kęstučio g. 62, vidinis kiemelis
Originalus pavadinimas

Persona

Šalis

Švedija

Metai
1966 m.
Žanras
Drama
Trukmė
84
Originalo kalba

švedų

Subtitrai

lietuvių

Režisierius
Ingmar Bergman
Scenarijaus autorius
Ingmar Bergman
Prodiuseris
Ingmar Bergman
Operatorius
Sven Nykvist
Garso takelis
Lars Johan Werle
Vaidina

Bibi Andersson, Liv Ullmann

 

Seansas po atviru dangumi - laikinosios „Romuvos“ salės kiemelyje, Kęstučio g. 62. Vietų skaičius ribotas, todėl kviečiame bilietus įsigyti iš anksto internetu tiketa.lt. Blogo oro atveju seansai vyks kino salėje viduje. Bilietai negrąžinami. 

Garsi teatro aktorė Elizabet Vogler vieno spektaklio metu netikėtai nutyla. Ji nebepajėgia ištarti nei žodžio. Nustatęs, kad moteris psichiškai sveika, tik yra keistoje būsenoje, daktaras pasiūlo jai pailsėti. Elizabet išvyksta prie jūros, o ją lydi slaugė Alma. Aktorė visą laiką tyli, o slaugė – nepaliaudama kalba. Pasakoja savo slapčiausius gyvenimo išgyvenimus – apie sužadėtinį, apie prarastą meilę, abortą. Taip mėgindama išprovokuoti kalbėtis ir Elizabet. Vėliau Almai pavyksta išsiaiškinti ir slaptas, itin skausmingas aktorės gyvenimo detales. Moterų santykiai pereina visus psichologinius etapus – nuo gailesčio iki neapykantos, nuo švelnumo iki užsiplieskimo fiziškai sužaloti. Moterys nenorom viena kitoje atpažįsta save.

Scenarijų šiam filmui Igmaras Bergmanas rašė gulėdamas ligoninėje, kur gydėsi nuo pneumonijos. Jis nuo pradžių žinojo, kad Almos vaidmenį kurs Bibi Andersson, o Elizabet - Liv Ullmann. Vienoje nuotraukoje režisierius pamatė neįtikėtiną abiejų moterų panašumą. I. Bergmanas rašė, kad kurdams „Personą“, o vėliau filmą „Šnabždesiai ir riksmai“, jis atskleidė  nežodines paslaptis, kurias perteikti gali tik kinas.

1967 m. „Persona“ Švedijoje pelnė „Auksinį skarabėjų“ kaip geriausias filmas, jis įteiktas ir Bibi Andersson už geriausią aktorės darbą. 1968 m. Nacionaliniės kino kritikų asociacija įteikė prizus už geriausią filmą, režisieriaus bei aktorės (B. Andersson) darbą.

Vaizdo įrašai