Jaunųjų kino kūrėjų pirmas kadras – kino stovykloje „Filmuoju Kauną“

Rugpjūtį Kauno kino centre „Romuva“ vyks trečioji kūrybinė stovykla „Filmuoju Kauną“. Penkių dienų programoje moksleiviai susipažins su kino kūrėjų kasdienybe, kino projektų gamyba ir įgyvendinimu, iš naujo atras Kauną ekskursijose bei orientacinėse varžybose.

Šiemet kūrybinę stovyklos programą papildė ir filmavimo komandų vadovu bus lektorius iš Didžiosios Britanijos Mikelas Irearte‘as, kuruosiantis dalyvių komandinius darbus. Svečias iš Didžiosios Britanijos ves įvairias paskaitas apie filmų kūrimo subtilybes, padės dalyviams organizuoti komandinį filmavimo darbą ir sukurti galutinį produktą – trumpametražį filmą.

Stovykloje kinematografijos specialistė Judita Ragauskaitė pristatys kameros darbą ir vaizdo galimybės, apšvietimo bei skirtingų filmavimo planų panaudojimą filmavimo aikštelėse. Net ir nebyliojo kino laikais muziką gyvai atlikdavo orkestras, tuo parodydamas, kad garsas kino juostose – ypač svarbus. Todėl KTU Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto Audiovizualinių menų katedros vedėjas Vytautas Kederis papasakos apie garso takelio menines ir technines subtilybes, padės sukurti muzikinį scenarijų. Informacinių technologijų mokymų centre stovyklos dalyviai įgaus montavimo įgūdžių. Naudodamiesi profesionalia įranga ir dėstytojų pagalba gebės sumontuoti ir užbaigti savo kūrybinius projektus. 

Netradicinių ekskursijų kūrėjai „Ekskursas“ šiemet „Filmuoju Kauną“ stovyklautojams parengė orientacines varžybas po dar nematytas miesto erdves – sumaniai atskleis unikalų ir savitą Kauno charakterį bei architektūrą. 
Pasak stovyklos vadovės Gintarės Pranarauskaitės, rengdami programą organizatoriai atsižvelgė į šiuolaikinių moksleivių poreikius. „Stengiamės, kad stovykla būtų itin visapusiška, kad programoje būtų ne tik svarbių filmavimui techninių dalykų, bet ir nemažai kūrybinių, komandinio darbo užduočių. Stovykloje labai svarbi ir miesto pažinimo linija, ji kviečia pažvelgti kitaip į savo miestą, pastebėti detales, pasidomėti daugiau, galbūt pažvelgti užsieniečio akimis. Ne veltui šiemet pagrindinis kino stovyklos lektorius bus užsienietis“, - pasakojo G. Pranarauskaitė.

Į stovyklą moksleiviai kviečiami registruotis iki liepos 25 d. atsiųsdami anketą ir kūrybinę užduotį – video prisistatymą pasirinktu formatu ir žanru. „Filmuoju Kauną“ stovyklos dalyviai kasmet susipažįsta su kino gimimu už kadro, įgyvendina savus projektus ir prisideda prie Kauno kino tradicijų kūrimo. 

Pirmoji „Filmuoju Kauną“ stovykla buvo surengta 2015 m. Nuo tada kasmet, rugpjūčio mėnesį, 14-18 metų moksleiviai „Romuvoje“ susipažįsta ir kuria su kino režisieriais, lektoriais, „Romuvos“ darbuotojais.

Detalesnė informacija apie dienos stovyklą – nuorodoje: http://kcromuva.lt/sites/filmuoju-kauna/
Registracijos anketa: https://goo.gl/forms/zuFNFlusU752KhEg1
Informacija ir klausimai: gintare.pranarauskaite@kcromuva.lt