2018 m. Festivalis tuo pat metu vyks net 11-oje Lietuvos miestų

Kovo 15 d. Vilniuje prasidėsiantis didžiausias kino festivalis Lietuvoje „Kino pavasaris“ jau kitą dieną persikels į Kauną, Klaipėdą, Šiaulius, Panevėžį, Alytų, Marijampolę, Uteną, Gargždus, Anykščius ir Varėną. Šiuose 11-oje šalies miestų festivalis vyks iki kovo 29 d. Bilietų prekybos pradžia – kovo 1-oji. 

„Kino pavasarį“ visoje Lietuvoje atidarys Venecijos kino festivalyje už geriausią režisūrą ir debiutą apdovanoto prancūzo Xavier Legrand‘o juosta „Sūnaus globa“ („Custody“). Meistriškai visam pasauliui aktualia tema sukurtas filmas įtraukia žiūrovą ir išlaiko jo rimtį iki paskutinių kadrų bei primena apie visuomeniškas, gyvybes gelbstinčias pareigas.

Visuose 11-oje „Kino pavasario“ taškų bus rodomas Kanų festivalio vadovo Thierry Frémaux režisuotas ir šmaikščiai įgarsintas filmas „Lumière!“, kurio metu bus galima išvysti ištraukas net iš 114 šių kino pradininkų darbų. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 17 d.

„Tobulų melagių“ režisieriaus Paolo Genovese naujausioje dramoje „Šventa vieta“(„The Place“) ir šį kartą netrūks psichologinių peripetijų. Pagrindinė režisieriaus žinutė verčia susimąstyti, kokias moralines normas įstengia peržengti žmogus, kad pasiektų tai, ko trokšta. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 18 d.

Dokumentiniame filme „Silvana“ (rež. Mika Gustafson, Olivia Kastebring, Christina Tsiobanelis) bus galima sutikti be galo stiprią ir ryžtingą jauną moterį. Filme sekama Švedijos hiphopo dainininkė, aktyvi kovotoja už lygias moterų teises ir prieš homofobiją. Merginos tėvas kilęs iš Sirijos, o motina – iš Lietuvos, kurią Silvana paliko būdama vos kelerių metų. Šios atlikėjos dar negirdėjusiems žiūrovams ji bus didelis įkvepiantis atradimas. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 20 d.

Asmenybės, jų gyvenimas ar kūryba atskleidžiami net keliuose „Kino pavasario“ filmuose. „Jūsų Vincentas“ („Loving Vincent“, rež. Dorota Kobiela, Hugh Welchman) – tai „Oskarui“ nominuota animacinė biografija, pasakojanti apie vieną garsiausių visų laikų dailininkų Vincentą van Goghą. Tai pirmasis kino istorijoje tapytas filmas. Visoje Lietuvoje – kovo 26 d.

Kitas ne mažiau intriguojantis filmas – „Lenktynininkė ir gangsteris“ („Racer and the Jailbird“, rež. Michaël R. Roskam). Tai istorija apie viską apimančią meilę, kurioje pagrindinius vaidmenis sukūrė nepaprastai talentingi aktoriai Matthiasas Schoenaertsas („Didesni purslai“) ir Adèle Exarchopoulos, išpopuliarėjusi vaidmeniu filme „Adelės gyvenimas“. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 27 d.

„Ką žmonės pasakys“ („What Will People Say“, rež. Iram Haq) – tai šokiruojanti merginos, atsidūrusios tarp skirtingų kultūrų – europietiškosios Norvegijos ir tradiciškai į moterų padėtį žvelgiančios pakistanietiškos, – istorija. Seansai visoje Lietuvoje – kovo 28 d.

Visą  2018 m.  „Kino pavasario“  filmų programą Kaune rasite čia: http://kcromuva.lt/repertuaras